С. Мало Конаре
Първата крачка към създаване на обществен сектор за производство на селскостопанска продукция е изземването на продуктивна земеделска земя със Закона за трудовата поземлена собственост. Двадесет и шестото ОНС приема този закон на 12 март 1946 г., като ограничава собствеността на семейство до 300 дка. земя в Добруджа и до 200 дка. в останалата част от България. Отнети са 564 000 дка. земеделска земя. С една част от експроприираната земеделска земя са оземлени бедни земеделски стопани, след което са приети в ТКЗС. Другата част е предадена за обработка на създаваните Държавни земеделски стопанства (ДЗС) по подобие на съветските совхози.
Чирпанското село Златна Ливада

С.Кюлевча,Шуменско

С Богдан,Пловдивско

Узунджово,Хасковско

    Брегово,Хасковско

    Село Борец,Пловдивско

    Плевенското село Пелово

    РЕКЛАМА:
    СПОДЕЛИ НОВИНАТА👉

    ВИЖТЕ ОЩЕ👇


    2 коментара:

    1. Е тук виждам прекрасни снимки на селско стопански работници и машини .Велики времена са бил тогава със надеждите за нов живот .Сега всичко е заминало и разпродадено и разсипано България вече няма ни земеделие ни животновъдство .Край със нашата земеделска държава която хранеше по голямата част от Европа .

      ОтговорИзтриване
    2. Да с опорит земедеслки труд се развиваше нашето земеделие ,отначало почти без механизация ,след това със много машини които облекчаваха туда на нашите работливи земеделци .

      ОтговорИзтриване

    Коментирайте тук

    НАЙ-ЧЕТЕНИ👇

    ПОСЕТИТЕЛИ ГЕДАТ👇

    АРХИВ НА САЙТА

    Сайта bgspomen.com не разполага с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантира за истинността и, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът й, освен ако не е авторска. Възможно е написаното в някой статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.

    КОНТАКТИ: