След 130 години загадки, мистерията около Джак Изкормвача е решена. След като е взета ДНК проба от кръвта по шала на една от жертвите му — Катрин Едоус, най-после разкриха самоличността му.Както е известно, това е най-известният сериен убиец в Англия, а и в цял свят. Смята се, че е убил поне 5 жени със съмнителна репутация, а може би и повече. Самоличността му остава загадка почти до днес.

Анализът показва, че става дума за Аарон Комински, бръснар, който живее в Лондон. Космински е главен заподозрян на детективите им, които тогава са водили разследването, но никога не е имало достатъчно доказателство, за да бъде осъден.Въпреки това, повече от 100 години след като е убивал в Лондон, изследователите от университета „Джон Морис“ в Ливърпул са успели да идентифицират прочутия сериен убиец.

Джак Изкормвача е обвинен за убийството на най-малко 5 жени от източната част на Лондон през 1888-ма година. Анализът е направен на база единствените доказателства за убиеца, оставени върху четвъртата жертва — Катрин Едоус. Предполагало се, че кръвта принадлежи на убиеца.

Това не е първи път, когато Комински се свързва с убийствата. Но за първи път твърденията са подкрепени с доказателства.

Повече от 130 години продължава мистерията около Комински. И досега така и не е потвърдена неговата самоличност като виновен за убийствата. Както е известно, Джак Изкормвача е една от най-мрачните фигури в криминалната история на Лондон. Убиецът вдъхновил толкова книги и филми, остава неизвестен повече от 100 години, докато загадката бива разкрита.

За Комински се знае малко. Той е бил полски еврейски емигрант, който се мести в Англия, след като страната му попада под руско влияние. За да избяга от руския царски режим той бяга от страната си.Очевидно е имал психични отклонения, тъй като през 1891 година е изпратен в психиатрична болница. Предвид тежкото си състояние и ужасяващите условия в тези „лечебни заведения“, осем години по-късно умира.
РЕКЛАМА
СПОДЕЛИ НОВИНАТА👉

0 comments:

Публикуване на коментар

Коментирайте тук

Най-четени👇

Популярни публикации👇

КОНТАКТИ:

Сайта bgspomen.com не разполага с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантира за истинността и, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът й, освен ако не е авторска. Възможно е написаното в някой статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.

Архив