В Казармата чувството беше ,че си част от Държавата,част от нещо голямо!Там беше тежко,но не чак толкова а и навсякъде беше различно!


Всяка сряда риба, а всеки петък печено пиле. Чорба задължително. За десерт - компот или пресен плод. За цялата служба не видях нито един разболял се. Помня, че всичко изяждахме и все бяхме гладни. Никога не отказваш храна. На някои може да им се стори странно, но аз пазя хубави спомени.


........................................................


Служих 86-88 година...храна имаше много даже не ни даваха да изхвърляме излишната трябваше да я ядем...служих в Ямбол...офицери и войници ядяха една храна...само масите бяха различни,на офицерите с покривки а нашите с гол плот.


.........................................................


Банкя под.52-050 (мисля така беше) Бях артелчик.Разкладката беше много добра.Проблема беше в готвачите че не можеха да готвят добре.Във офицерската столова разкладката беше същата но готвеха волнонаемни  готвачки на щат  и всичко беше направено както трябва.Да не говорим когато имаха учение,и спяха при нас  от ВВС-то,те пък имаха разкладка 3 пъти по голяма от обикновената.Със сигурност е имало и места където е било много зле,не го отричам,но при нас беше добре.*Из коментари от мрежата

Снимка:БФ-група,"Спомени от родната казарма"

Бихте ли споделили и вашите спомени от родната казарма ?

РЕКЛАМА
СПОДЕЛИ НОВИНАТА👉

2 коментара:

  1. В Казанлък беше най хубаво. Понеделник - печено прасе.
    Вторник - Агнешко печено
    Сряда - Чеверме
    Четвъртък - риба
    Петък - Пилешко
    Събота и Неделя ни пускаха в отпуск, ядяхме навън в ресторантите. Даваха ни пари, по 800 лева закуска обед и вечеря и стая в хотел каквото намериш.
    Обед и вечеря винаги имахме по две чаши вино или бира. Имаше млади момичета които ни сервираха. В потделенията имахме бани със джакузи и плувни басейни. За масажистките да не говоря, правеха пълна програма безплатно.

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Браво мъжки. Проблема е само дали ще те разберат малоумниците.

      Изтриване

Коментирайте тук

Най-четени👇

Популярни публикации👇

КОНТАКТИ:

Сайта bgspomen.com не разполага с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантира за истинността и, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът й, освен ако не е авторска. Възможно е написаното в някой статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.

Архив