"Аз и моето семейство загубихме 20 000 лева", сподели потърпевш.Експерти заявиха, че става въпрос за финансова "пирамида"


Паника обзе български инвеститори, вложили парите си в чуждестранната компания BETL. Хиляди наши сънародници са вкарали средства в нея. Част от тях споделиха, че компанията е спряла изплащането на дневни дивиденти миналия петък. Потребителите са разтревожени, че тя е приключила дейността си.


Припомняме, че BETL обещаваше големи печалби за всеки, който инвестира пари, за да стане собственик на устройства за зареждане на батерии, които са базирани в Китай. Техните ползватели в Азия плащат за услугата да заредят например мобилния си телефон, а парите от печалбата отиват при инвеститорите...


"Условията бяха много прекрасни в началото. Гарантираше ни се, че това е истинска компания. Казаха ми, че се изкарват добри пари, а BETL има сертификат в Англия", сподели български инвеститор (на заглавната снимка) пред НОВА."Аз и моето семейство загубихме 20 000 лева", каза той. "Ние сме едни партньори, които отворихме офис без договор и разказвахме една подведена информация. Останахме без спестявания, как да се чувствам", сподели мъжът за перипетиите си с BETL.


Финансовият експерт Диян Василев и киберекспертът Любомир Тулев заявиха пред НОВА, че това е финансова "пирамида". 


"Проявление на престъпна групировка, международна, от руско говорещи основатели. Тези хора са привлекли Карлос Насар, не че той е участвал в "пирамидата", но е сред рекламните лица. Около 80 милиона долара от миналата година са превъртени като 60 милиона от тях са върнати", каза Василев. 


"Най-вероятно сега няма как да се стигне до парите, защото вече са разслоени", сочи Тулев, намеквайки, че "изгорелите" инвеститори трудно ще върнат средствата си.


Източник:Флагман

РЕКЛАМА
СПОДЕЛИ НОВИНАТА👉

0 comments:

Публикуване на коментар

Коментирайте тук

Най-четени👇

Популярни публикации👇

КОНТАКТИ:

Сайта bgspomen.com не разполага с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантира за истинността и, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът й, освен ако не е авторска. Възможно е написаното в някой статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.

Архив