Понякога те изпреварват новото строителство не само по интерес, но и по цена.


В последните години панелните жилища стават все по-търсени и дори изпреварват по интерес новото строителство. Според брокера на недвижими имоти Юлия Хвърчилкова, причините за тази тенденция са много. Една от тях е реалната квадратура, съобщава БНР,цитира БЛИЦ.


"Панелките са търсени от гледна точка на голямата застроена площ, която се получава на сходна цена с новото строителство.


Случва се понякога панелните жилища да изпреварват новото строителство не само по интерес, но и по цена. Хвърчилкова обаче подчерта, че трябва да се разграничи цената за квадратен метър и цялостната стойност на имота.

    "При ценообразуването на един имот освен неговата площ влизат и още много критерии като бъдещи ремонти, поддръжка на сградата или общите части. Цената дори може да излезе с 30-40% по-висока", каза брокерът.

    Цените на някои панелни жилища във Варна достигат до 1300 - 1500 евро за квадратен метър. Най-често това са жилища, които са били изцяло ремонтирани, в обследвана и топлоизолирана сграда.


    Случва се да има и нереално високи цени на панелките, коментира още Хвърчилкова, но напомни, че в централната част на града се продават имоти за 3-4 хиляди евро на квадратен метър.


    Тя даде и ценни съвети за какво да се внимават и да следят потребителите в случай, че възнамеряват да закупят панелно жилище. Винаги гледайте общите части на сградата. По тяхното състояние може да разберете как е организирана етажната собственост. Ако жилището е прясно боядисано, за да бъде продедено, трябва да ни светне червена лампичка. 


    Според брокерката, очакванията за цените са, те да продължат да растат.

    Източник:БЛИЦ

    РЕКЛАМА:
    СПОДЕЛИ НОВИНАТА👉

    ВИЖТЕ ОЩЕ:


    0 comments:

    Публикуване на коментар

    Коментирайте тук

    НАЙ-ЧЕТЕНИ👇

    ПОСЕТИТЕЛИ ГЕДАТ👇

    АРХИВ НА САЙТА

    Сайта bgspomen.com не разполага с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантира за истинността и, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът й, освен ако не е авторска. Възможно е написаното в някой статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.

    КОНТАКТИ: